Revizyon Burun Ameliyatı Nedir?

Revizyon burun ameliyatı, daha önce burun estetiği ameliyatı geçirmiş kişilerin doku iyileşme sürecinin sıkıntılı olması, ameliyat sonrası burun bölgesinin korunamaması sebebiyle oluşan deformasyonlar, kişinin beklentilerine ulaşamaması sonrası uyguladığımız bir ameliyat türüdür.

Revizyon burun ameliyatı öncesi, kişinin daha önceki burun ameliyatında kalan kıkırdak dokusu tespit edilir. Eğer revizyon burun ameliyatı için gerekli kıkırdak doku varsa mevcut burun kıkırdak dokusu üzerinde operasyon yapılır. Eğer gerekli kıkırdak dokusu yoksa, revizyon için gerekli kıkırdak doku kişinin kulak veya kaburgasından alınır.

Kulaktan kıkırdak alınması durumunda genellikle kulak arkasından ufak bir kesi yapılarak revizyon burun ameliyatı için gerekli kıkırdak alınır. Her iki kulaktan da kıkırdak alındığı durumlar olabilmektedir.

Kaburgadan kıkırdak doku alınması, revizyon burun ameliyatı için kulaktan alınabilecek kıkırdak dokunun yeterli olamayacağı durumlarda başvurulan bir yöntemdir. Revizyon burun ameliyatı için en uygun kıkırdak kaburgaların uç bölgesinden, cilt üstü kesi yapılarak alınır.

Revizyon burun ameliyatında kıkırdak, kemik ve yumuşak dokuya tekrar şekil verilerek, daha başarılı sonuç elde etme hedeflenmektedir.

Sağlıkla kalın.